fbpx

Category Archives: Blog

Артновион откри нова акустика за болницата Санта Марија

Болниците се место за лекување и мирно закрепнување, но честопати влезот во централната болница е далеку од идеален: од персоналот на болницата и пациентите што зборуваат, пациентите кои доаѓаат и си одат, тимовите за нега на пациенти кои комуницираат и семејствата кои чекаат создаваат значајно ниво на бучава што ја нарушува разбирливоста на говорот а […]

Grass Valley, Gravity Media sign $5 million live production infrastructure deal mk

Grass Valley has signed a $5 million multi-year deal with Gravity Media to provide best-in-class production solutions and advanced workflows across its international operations. The initial investment under the new agreement includes Sirius 840 Series routers, which will be deployed across 12 venues for this summer’s major European football tournament. It will also expand on […]

Сезонски попусти од Висион!

Seasonal discounts from Vision! “Влез во Hi-Fi светот” За сите вас аудиофили и вљубеници во добриот звук. Специјални попусти и намалени пакет цени. Одберете го вашиот пакет и влезете во светот на Hi-Fi. Пакети со NAD D3020 v2: Бесплатна достава за следниве продукти и пакети. (Достава до С. Македонија, Косово и Албанија) Достава со доплата […]

SSL 2 & SSL 2+ Сезонски Промотивни Цени

SSL 2 & SSL 2+  Сезонски Промотивни Цени Вашето SSL студио Направени со 40+ години на создавање на историја. SSL 2 и SSL 2+ се повеќе од само USB аудио интерфејси – тие се срцето на вашето ново Solid State Logic персонално студио. Микрофонски предзасилувачи од врвна класа. Моќни влезови за инструменти. Мониторинг со студиски […]

Dynaudio PRO

Ни претставува огромна Чест и задоволство да ве информираме дека покрај сегментот DYNAUDIO Home, во VISION може да ги добиете и култните професионални монитори DYNAUDIO PRO. Приказни од корисници. Што велат светски познатите музичари, продуценти и аудио инженери, за Dynaudio PRO? •https://bit.ly/2VCOpLz Повеќе информации за DYNAUDIO PRO: •https://www.dynaudio.com/professional-audio

NAD Masters M33 BluOS Streaming DAC Amplifier Becomes First Integrated Component to Feature Purifi’s Ultra-Quiet Amplification Technology

Flagship Model is feature-packed, including BluOS multiroom streaming, Gorilla Glass touchscreen controls, 32-bit DAC, full MQA decoding, and Dirac Room Correction. CES 2020, Las Vegas, NV January 6, 2020 — NAD Electronics, the highly regarded manufacturer of high-performance audio/video components, unveils another new and unique Masters Series product here. The M33, a BluOS™ enabled DAC/amplifier that can serve […]

Select your currency