Dynaudio PRO

Ни претставува огромна Чест и задоволство да ве информираме дека покрај сегментот DYNAUDIO Home, во VISION може да ги добиете и култните професионални монитори DYNAUDIO PRO. Приказни од корисници. Што велат светски познатите музичари, продуценти и аудио инженери, за Dynaudio PRO? •https://bit.ly/2VCOpLz Повеќе информации за DYNAUDIO PRO: •https://www.dynaudio.com/professional-audio

NAD Masters M33 BluOS Streaming DAC Amplifier Becomes First Integrated Component to Feature Purifi’s Ultra-Quiet Amplification Technology

Flagship Model is feature-packed, including BluOS multiroom streaming, Gorilla Glass touchscreen controls, 32-bit DAC, full MQA decoding, and Dirac Room Correction. CES 2020, Las Vegas, NV January 6, 2020 — NAD Electronics, the highly regarded manufacturer of high-performance audio/video components, unveils another new and unique Masters Series product here. The M33, a BluOS™ enabled DAC/amplifier that can serve […]

PSB Alpha P5 добива награда „продукт на годината” од Stereophile Magazine

Од своето деби на почетокот на 2019 година, сите нови звучници на PSB алфа серија добија широко распространета прогласеност, како од критичарите, така и од љубителите на музиката. За да се затвори една година од прослава, звучникот PSB Alpha P5, заработи награда за Буџетска Компонента на Годината од „Стереофил“. Прегледан од Џон Аткинсон, Стереофил ја […]

Рецензија за Dynaudio Contour 20

Победничка формула. Contour 20 беше селектиран од жири од аудио и видео магазини од повеќе од 20 европски држави. • EISA награда за најдобар продукт 2017-2018 •5 ѕвездни од What Hi-Fi? Awards 2018 •https://www.dynaudio.com/home-audio/contour/contour-20 •https://www.eisa.eu/eisa-award-logo-dynaudio-contour-20 •https://www.whathifi.com/reviews/dynaudio-contour-20-review

Рецензија за Dynaudio Music 5

Извонреден звучен перформанс од посебен звучник. Dynaudio Music 5 добива 5 stars од What Hi-Fi? • https://www.whathifi.com/reviews/dynaudio-music-5 • https://www.dynaudio.com/home-audio/music/music-5

„Запознавање со Dynaudio” VISION Open Days 20 и 21 ноември 2019

Драги пријатели, На 20 и 21 ноември 2019 во Висион ќе се оддржи настан, Vision Open Days „Запознавање со Dynaudio” од 12 – 20 ч. За сите Вас, со префинет аудиофилски вкус и висок сенс за естетика… врвен дизајн и технологија, во име на љубовта кон музичката уметност, го донесовме брендот DYNAUDIO, eден од најреспектабилните […]

Bluesound Powernode 2i добитник на What Hi-Fi? Awards 2018

Добитник на What hi-Fi? награда 2018. Најдобриот систем во својата ценовна класа. Засилувачот што го смени светот на музичкиот стриминг само што се подобри. Сега опремен со HDMI, можете лесно да го поврзете со HDMI ARC влезот на вашиот телевизор и да уживате во омилената музика, филмови и емисии во вистински high-fidelity со напредна аудио […]