Рецензија за Dynaudio Contour 20

Победничка формула. Contour 20 беше селектиран од жири од аудио и видео магазини од повеќе од 20 европски држави. • EISA награда за најдобар продукт 2017-2018 •5 ѕвездни од What Hi-Fi? Awards 2018 •https://www.dynaudio.com/home-audio/contour/contour-20 •https://www.eisa.eu/eisa-award-logo-dynaudio-contour-20 •https://www.whathifi.com/reviews/dynaudio-contour-20-review

Рецензија за Dynaudio Music 5

Извонреден звучен перформанс од посебен звучник. Dynaudio Music 5 добива 5 stars од What Hi-Fi? • https://www.whathifi.com/reviews/dynaudio-music-5 • https://www.dynaudio.com/home-audio/music/music-5

„Запознавање со Dynaudio” VISION Open Days 20 и 21 ноември 2019

Драги пријатели, На 20 и 21 ноември 2019 во Висион ќе се оддржи настан, Vision Open Days „Запознавање со Dynaudio” од 12 – 20 ч. За сите Вас, со префинет аудиофилски вкус и висок сенс за естетика… врвен дизајн и технологија, во име на љубовта кон музичката уметност, го донесовме брендот DYNAUDIO, eден од најреспектабилните […]

Bluesound Powernode 2i добитник на What Hi-Fi? Awards 2018

Добитник на What hi-Fi? награда 2018. Најдобриот систем во својата ценовна класа. Засилувачот што го смени светот на музичкиот стриминг само што се подобри. Сега опремен со HDMI, можете лесно да го поврзете со HDMI ARC влезот на вашиот телевизор и да уживате во омилената музика, филмови и емисии во вистински high-fidelity со напредна аудио […]

T 758 V3 ресиверот на NAD е прогласен за Најдобар Премиум Ресивер за Домашно Кино од најпрестижниот Hi-Fi печат во светот

T 758 V3 ресиверот на NAD е прогласен за Најдобар Премиум Ресивер за Домашно Кино од најпрестижниот Hi-Fi печат во светот. Од извонредна изведба на сараунд  звук до огромна срце-затреперувачка моќ, T 758 е вистинско задоволство за сетилата. Повеќе информации: nadelectronics.com/nad-electronics-t-758-v3-a-v-receiver-named-best-premium-home-theatre-receiver-by-worlds-most-prestigious-hi-fi-press/?mc_cid=8f655ae99d&mc_eid=c0ba4b2fb5 nadelectronics.com/product/t-758-v3-av-surround-sound-receiver/

NAD C658 доби награда Најдобар Музички Стример What Hi-FI? Awards 2019

NAD C658 ги штиклираше сите коцки на листата за Најдобар Музички Стример за 2019 What Hi-Fi Awards. NAD C 658 BluOS Streaming DAC победи некои од најжешките производи во својата категорија за да биде именуван со Best Buy Award за Најдобар Музички Стример во неговата ценoвна класа. Наградуваниот NAD C 658 е нов вид на […]

DYNAUDIO пристигна!

За сите Вас, со префинет аудиофилски вкус и повисок сенс за естетика… врвен дизајн и врвна технологија.. пристигна DYNAUDIO во VISION, вашите пријатели на музичката уметност.

URSA Mini Pro 4.6K G2

URSA Mini Pro 4.6K G2 е професионална дигитална филмска камера која комбинира неверојатен 4.6K квалитет на сликата со карактеристиките и контролите на традиционалната boradcast камера! Следна генерација на камерата URSA Mini Pro со Super 35 4.6K HDR image sensor, 15 stops на динамички опсег и снимање со висока стапка на фрејмови (до 300 фрејмови во […]

ПРИСТИГНА JVC GY-HC500

ПРИСТИГНА JVC GY-HC500 4K “handheld” камера која нуди бескомпромисен квалитет на сликата снимен во живо и конективност што нема да ги најдете во производите на кој било конкурент. Снимајте 4K ултра-HD со HDR и снимајте на SSD или SDHC / SDXC медиуми во широк спектар на формати. Ultra-HD ProRes 422 10-битен на 50 / 60p […]

NAD M10 освои награда EISA

Горди сме да објавиме дека NAD M10 освои награда EISA за најдобар паметен засилувач. Избран од најпрестижниот hi-fi светски печат, M10 е признат по својата разноврсност, вредност, перформанси и докажан дизајн на иднината. Прочитајте повеќе тука: https://nadelectronics.com/p…/m10-bluos-streaming-amplifier/